Трябва да си върнем нашата младеж. Това заяви президентът на Република България Румен Радев в Ямбол, където се състои първият турнир по утринна гимнастика, предава репортер на Агенция "Фокус".
Държавният глава обясни, че все по-честите инциденти по пътищата с пияни и дрогирани шофьори е доказателство за липсата на ценностна система в едно цяло поколение.
"Тази война по пътищата с пияни и дрогирани шофьори показва, че цяло поколение в България израсна без разгърната система за масов спорт, за природосъобразен начин на живот, за патриотично възпитание. Сега берем резултат и ние трябва да си върнем нашата младеж".
Президентът призова всички държавни структури да работят за стимулирането на спортната дейност сред младите, за да може бъдещето на страната да е здраво и способно да се справя с предизвикателствата, които предстоят.
"Държавното ръководство, с местната власт, с министерството на образованието трябва да инвестираме в най-важното - здравето и работоспособността на нашите деца. България има нужда от бъдеще, а това бъдеще може да се кове само от физически и психически устойчиви млади хора. Те трябва да имат патриотично самосъзнание, за да се преборят с всяко предизвикателство на бъдещето", каза той.
Зареждане ...


12:29 / 08.10.2022
1280




Виктор1
на 08.10.2022 г.
Поколение без ценности, без правила, без уважение... Тежко им горко когато останат само те, когато поколението от 20 век си отиде.
Коментарите са на публикуващите ги. Sofia24.bg не носи отговорност за съдържанието им! Всички коментиращи са се съгласили с Правилата за публикуване на коментари.