ИЗПРАТИ НОВИНА
Новини
Спорт
Справочник
Обяви
Вход
close




ЗАРЕЖДАНЕ...
Начало
София
Спортни
Регионални
България
Международни
Любопитно
Галерии
Личности
RSS
Всички
Други
Институции
Криминални
Общество
Бизнес
Сарафов: Категорична нетърпимост и нулева толерантност в обществото срещу всички прояви на жестокост
©
"Необходима е категорична непримиримост, нетърпимост и нулева толерантност в обществото към всички прояви на жестокост, включително и срещу животни, на банди от младежи, тръгнали да се правят на бабаити, на мутри, на хулиганстващи шофьори, на онзи, които упражняват домашно насилие. Навсякъде – насилието не може да бъде търпяно“. Това заяви и.ф. главен прокурор Борислав Сарафов по време на Международна конференция под надслов "Заедно срещу жестокостта! Нови заплахи и ефективни решения в защита на животните“, която се проведе днес, 12.05.2025 г., в София.

Форумът е организиран от българския евродепутат Емил Радев, зам.-председател на Интергрупата за защита на животните в Европейския парламент, и бе открит от премиера Росен Желязков.

И.ф. главен прокурор подчерта значимостта на темата и заяви, че на насилието и на агресията следва да се гледа в по-широк контекст, тъй като в чести случи жестокостта към животни води на следващ етап и до насилие срещу хора. Той обърна внимание и на нуждата от специализация сред прокурорите и полицаите във връзка с разследването на насилие над животни, включително и във виртуалното пространство.

Борислав Сарафов заяви готовността на българската прокуратура да почерпи опит от европейските си партньори в борбата срещу всички форми и прояви на насилие, като посочи, че още в сряда ще се състои съвместно обучение на български и испански магистрати по темата за насилието в интернет пространството и киберпрестъпленията, което бе договорено през март т.г. при посещението му в Мадрид.

"Прокуратурата несъмнено е на страната на жертвите, тя представлява не просто държавата, а всеки гражданин. Ако има непримиримост, такава каквато видяхме през март т.г. след разкритията в Перник, към всяка друга проява на жестокост или хулиганство, ако институциите не биват охулвани ежедневно, а има уважение и толерантност, то това ще засили усещането ни за общност, за държавност и доверие в институциите, а оттам и за по-спокойно общество“, каза още Борислав Сарафов.

На международната конференция присъстваха още министърът на правосъдието Георги Георгиев, представители на ръководството на МВР, Главна дирекция "Национална полиция“, ГДБОП, Българска агенция по безопасност на храните (БАБХ), активисти от неправителствения сектор. От страна на прокуратурата участие взе и заместник градският прокурор на София Христо Кръстев.

С видеообръщения в конференцията се включиха и европейският комисар по здравеопазването и хуманното отношение към животните Оливер Вархеи и Томас Вайц, зам.-председател на Интергрупата за защита на животните в ЕП.


Още по темата: общо новини по темата: 47
12.05.2025 »
11.05.2025 »
10.05.2025 »
10.05.2025 »
16.04.2025 »
14.04.2025 »
предишна страница [ 1/8 ] следващата страница






Зареждане! Моля, изчакайте ...

Все още няма коментари към статията. Бъди първият, който ще напише коментар!

Още новини от Национални новини:

ИЗПРАТИ НОВИНА
« Април 2025 г. »
пон
вто
сря
чтв
пет
съб
нед
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
Виж още:
Актуални теми
Изграждането на АМ "Тракия"
Президентът внася в НС предложение за национален референдум за еврото
Катастрофи в България
Световна черна хроника
Закупуване на самолети F-16
назад 1 2 3 4 5 напред
Абонамент
Абонирайте се за mail бюлетина ни !
Абонирайте се за нашия e-mail и ще получавате на личната си поща информация за случващото се в София и региона.
e-mail:
Анкета
Трябва ли да се дадат повече права на районните кметове?
Да
Не
Не мога да преценя
РАЗДЕЛИ:
Новини
Спорт
Справочник
Обяви
Потребители
ГРАДОВЕ:
София
Пловдив
Варна
Бургас
Русе
Благоевград
ЗА НАС:

За контакти:

тел.: 0700 45 024

novini@sofia24.bg

За реклама:

Тарифи (виж)
Договори избори 2024

тел.: 0887 45 24 24

office@mg24.bg

Екип
Правила
Софиянци във facebook
RSS за новините
Футбол на живо по телевизията