Александър от Перник, който беше намерен в ранните следобедни часове на днешния ден, е бил контактен и е поискал вода, съобщава NOVA. 

То вече е в "Пирогов", където му предстоят множество прегледи и изследвания, потвърди пиарът на болницата.

"Детето е намерено, чакам го пред болницата", сподели бащата на момчето Александър Цветанов.

В акцията се включиха стотици доброволци. Тя беше координирана от ГДНП, Жандармерията, ОДМВР - Перник и планински спасители.

В 16.00 на КППТ-то на Профилакториума в Перник, ще има изявления по повод открития 12-годишен Александър, съобщиха от пресцентъра на МВР.