Специалисти от Военномедицинска академия (ВМА) извършиха поредна чернодробна трансплантация – шеста за 2021 година и осемдесета от началото на трансплантационната програма във ВМА. Реципиентът е 50-годишен мъж в крайна фаза на чернодробно заболяване, а донорът – жена на 56 години. Това съобщиха от пресцентъра на лечебното заведение.
Трансплантацията бе извършена в следобедните часове на 23 ноември и е продължила 6 часа. В момента пациентът се намира в задоволително състояние, екстубиран е, контактен, адекватен, коментира проф. Никола Владов, ръководител на трансплантационния екип.
Ръководството на ВМА изказва своята изключителна благодарност към близките на донора, които въпреки трудния за тях момент, са разрешили експлантацията на органите.
"Благодарим и на колегите от болница "Уни Хоспитал" в Панагюрище за перфектната организация при осъществяване на експлантацията на органите", коментира още проф. Владов.
Зареждане ...


09:57 / 24.11.2021
319







Коментарите са на публикуващите ги. Sofia24.bg не носи отговорност за съдържанието им! Всички коментиращи са се съгласили с Правилата за публикуване на коментари.