В 17:21 часа на 5 ноември шести блок на АЕЦ "Козлодуй" бе включен в енергийната система на страната. Блокът бе спрян на 29 октомври след възникнал технически проблем в охладителната система на генератора – неядрената част на блока, съобщиха от АЕЦ-а.
След отстраняване на причините, довели до изключването, екипите на атомната централа са извършили необходимите тестове и изпитания съгласно изискванията за безопасна експлоатация. Направените проверки потвърждават, че всички системи и съоръжения работят нормално.
Зареждане ...


07:23 / 06.11.2022
416






Коментарите са на публикуващите ги. Sofia24.bg не носи отговорност за съдържанието им! Всички коментиращи са се съгласили с Правилата за публикуване на коментари.