Работим по 30 - 40 часа извънредно месечен труд, което не е нормално, заяви Любен Горанов
Протест на работещи в градския транспорт в страната. Както обещаха в първия етап от демонстрацията - поставиха табели върху превозните средства, на работните си места и по билетните каси.
От 1992 година Любен Горанов кара автобус на градския транспорт. Сега му е най-трудно да се справя с разходите на семейството си.
"Заплатата не покрива разходите ми. Всички колеги са недоволни, някои дори мизерстват", сподели шофьорът, предаде Bulgaria ON AIR.
Часовете работа са много, а заплащането не се променя.
"Работим по 30-40 часа извънредно месечен труд, което не е нормално. Искам увеличение, намаляване на извънредния труд, нерегламентирано се работи извънредно и стават много часове", подчерта Любен.
В депото за водачи на автобуси, където работи мъжът, има още 299 души в неговата ситуация. Има обаче и сериозен недостиг на шофьори.
37 милиона лева са нужни на сектора, за да работи по-добре, изчисляват от КНСБ и Федерацията на транспортните синдикати. Ако не бъдат чути исканията на шофьорите, те заплашват със спиране на градския транспорт.
Зареждане ...


10:49 / 13.12.2023
345





Виктор1
на 13.12.2023 г.
Има народна приказна: Магарето го товарят докато може да носи. Кой както иска, така да го тълкува.
Коментарите са на публикуващите ги. Sofia24.bg не носи отговорност за съдържанието им! Всички коментиращи са се съгласили с Правилата за публикуване на коментари.