Пиян шофьор удари три коли в Монтана и след това се обърна по таван. Пробата му за алкохол отчела 1,90 промила. До зрелищния инцидент се стигнало след пиянски запой в местно заведение, разказват очевидци.
Зрелищното ПТП станало около 1:15 часа на 13 февруари. Собственици на пострадалите автомобили разказаха в ефира на NOVA, че чули силен шум от удара.
"Щетите са големи. За щастие обаче няма жертви. Леко пострадал е само шофьорът на колата, помела автомобилите", разказа един от потърпевшите.
"Когато се показах на улицата водачът тъкмо беше излязъл от колата, която беше по таван. Имаше сцепена вежда. Личеше си, че е употребил алкохол. Сам си призна, че е "прегрешил" и каза да се обадим в полицията", посочи друг от собствениците на пометени коли.
Водачът - нарушител е заплашен от 1 до 3 години лишаване от свобода, глоба от 200 до 1000 лева, както и отнемане на шофьорската му книжка. Автомобилът му също е иззет.
Зареждане ...


08:40 / 15.02.2024
1155







Чичо Ичо
на 15.02.2024 г.
Всички автомобили имат гаражи а са паркирали на тротоара. Ако си бяха вътре нямаше да пострадат. Не оправдавам пияния да лежи ефективно и да плати всички разходи
Коментарите са на публикуващите ги. Sofia24.bg не носи отговорност за съдържанието им! Всички коментиращи са се съгласили с Правилата за публикуване на коментари.