Обвинения за извършено престъпление по чл. 343Б от НК са повдигнати на трима водачи, шофирали в нетрезво състояние. 47-годишен от Драгоман бил засечен от полицейските служители да управлява с 1.42 промила, 55-годишен от мездренското село Очиндол– с 2.31 промила, а 46-годишен ихтиманец, с влязла в сила присъда за управление на МПС след потреба на алкохол – с 2.31 промила. След приключване на действията по разследването делата са изпратени в прокуратурата с мнение за предаване на съд.