В столичната Александровска болница са свободни 30 процента от леглата за Covid болни. От 35-те легла за интензивно лечение има свободни само 3, обяви директорът на болницата д-р Атанас Атанасов.

"Могат да се трансформират допълнително легла при необходимост, но това е свързано вече и с допълнителна реорганизация“, посочи Атанасов пред БНР.

Новите легла ще бъдат за сметка на клиниката по кардиология, втора клиника по хирургия, клиниката по анестезиология и интензивно лечение, клиниката по очни болести и лицево-челюстна хирургия.