Управителният съвет на Българската народна банка взе решение да извади от обращение банкнотите с номинална стойност 20 лева, емисия 2005 г., които престават да бъдат законно платежно средство от 1 февруари 2023 г., съобщават от БНБ.
След тази дата банкнотите с номинална стойност 20 лева, емисия 2005 г., ще се обменят на касите на Българската народна банка по номинална стойност без ограничение на количеството, без такса и без краен срок на обмяна.
Зареждане ...


15:35 / 22.12.2022
418







Анонимен
на 31.12.2022 г.
И в други банки трябва да ги обменят
Moby
на 22.12.2022 г.
Само аз ли не съм виждал такива 20-левки?
Svinsko
на 22.12.2022 г.
Чудно, ще и се вдигне още цената :)
Коментарите са на публикуващите ги. Sofia24.bg не носи отговорност за съдържанието им! Всички коментиращи са се съгласили с Правилата за публикуване на коментари.