В залата има 235 човека, има кворум. Откривам първото заседание на 48-о Народно събрание, каза Вежди Рашидов, предаде репортер на Sofia24.bg.
"Предвид посребрялата ми коса, на мен се падна частта да открия 48-о Народно събрание. Живях дълго, видях много и все още търся отговори", заяви той.
"Мъдростта се ражда в паметта, а тя е изградена от спомени. Най-добрият пророк на бъдещето е един. През всичките години променихме страната си, променяхме правила, градихме основи. Издигахме едни, сваляхме други и така дума по дума съградихме живота си. Много хора допринесоха за това. Едни помним, но други много не познаваме. Допуснахме грешки и преживяхме немалко несгоди", каза в слвоото си Рашидов.
"Сега стоим всички заедно след поредната тежка кампания. Едни чегъртани, други обидени, трети забравени, четвърти обругавани, пети анатемосвани. И пак се чудим как, защо, накъде. През последните месеци се потопихме в реки от речи, опорки, заклинания и стремеж да докажем правотата си. Затова ви моля, колеги, мислете.
Най-лесният път е агресията и отрицанието, но агресията ражда само агресия. Така докога? Знам също, че потънали в кризи и ежедневни проблеми често губим посоката си", добави той, като завърши с думите: На добър час и нека Бог да пази България.
Зареждане ...


09:23 / 19.10.2022
264




nedevbs
на 19.10.2022 г.
Вежди Рашидов откри първото заседание на 48-о Народно събрание и изказа съболезноване към избирателите, че не може да го закрие.
Коментарите са на публикуващите ги. Sofia24.bg не носи отговорност за съдържанието им! Всички коментиращи са се съгласили с Правилата за публикуване на коментари.