Все повече българи продължават да работят и след пенсионирането си. А броят на хората в активна трудоспособна възраст намалява дори с още по-бързо темпо. Сред факторите е по-добрата реализация на младите в чужбина, както и размерът на пенсиите, който не стига за покриване на всички разходи.
Последните данни на Стопанската камара показват, че близо 300 хиляди са пенсионерите, които или са напуснали работа и след това са се върнали, или продължават да упражняват професията си – което е скок с около 30% спрямо 4 години по-рано. И тенденцията продължава. Като секторите, в които има най-много трудово заети пенсионери, са преработвателната промишленост, образованието и здравеопазването, предава NOVA.
Зареждане ...


10:19 / 04.12.2022
376






Амбър от Коту
на 04.12.2022 г.
Що се чудите бре? Ами ченгетата и комунетата бизнесмени пари не дават! Младите им през макабурата и айде навън! Пенсионерите бачкат, за да не умрат от глад.....но един ден и тези идиоти ще изчезнат! А тогава да ви видя рептили смрадливи кой ще ви работи! Кой ще ви пълни бюджета? Ако не съм прав...вижте служебното правителство и парламента! Само чеп за тях лелицата им долна!
neyko
на 04.12.2022 г.
Разбира се,заплата+пенсия+клас прослужено време осигурява един доста добър доход!С пенсията може да работи и на по-ниска заплата,която не удоволетворява един млад човек и...той хваща самолета.Това е цъкаща бомба,която е заложена и ще гръмне,когато работещите пенсионери ще спрат в един момент,ала няма вече да има кой да ги замени!Така че до 10г възраста за пенсиониране ще достигне 70г...
Коментарите са на публикуващите ги. Sofia24.bg не носи отговорност за съдържанието им! Всички коментиращи са се съгласили с Правилата за публикуване на коментари.