Екипите за спешна медицинска помощ в цялата страна са обявили за днес протест, който са нарекли "мълчалив и оглушителен ".
Днес в 12.00 ч. всяка линейка на територията на България, независимо къде се намира, ще включва звуков и светлинен сигнал за 3 минути.
По този начин екипите настояват за "достойно заплащане, промяна на категорията труд, набелязване на конкретни и реални стъпки за привличане на специалисти в системата , както и подобряване на условията за работа", се казва в писмо до медиите.
Медиците заявяват, че ако не бъдат чути, ще преминат към следващи действия, без да уточняват какви.
Зареждане ...


09:07 / 07.11.2022
516




Коментарите са на публикуващите ги. Sofia24.bg не носи отговорност за съдържанието им! Всички коментиращи са се съгласили с Правилата за публикуване на коментари.