От ПГ на "Възраждане" се обявиха срещу решението за закриване на 40% от въглищната енергетика до 2026 г., прието вчера от парламентарната комисия по енергетика, като част от ангажиментите, които България трябва да извърши, за да получи втория транш от Плана за възстановяване и устойчивост, съобщи БНТ.
В кулоарите на парламента Искра Михайлова предупреди, че това ще доведе до загуба на 12 хил. работни места в Маришкия басейн. От партията ще инициират среща с обществеността в региона, на която канят всички парламентарно представени сили.
"Министърът на енергетиката прави енергийната политика в България, а не Брюксел или Планът за преодоляване на последиците от ковид кризата", каза още Михайлова.
Зареждане ...


11:49 / 10.11.2022
356




Коментарите са на публикуващите ги. Sofia24.bg не носи отговорност за съдържанието им! Всички коментиращи са се съгласили с Правилата за публикуване на коментари.