За огнището на менингит в столичната 37-ма детска градина "Вълшебство", в квартал Павлово, говори директорката. От вчера детското заведение е с преустановени занятия. 

"В петък майката на първото инфектирано дете се обади на учителката и ни уведоми, че то е починало", обясни в "Денят започва" Гергана Петрова, директор на детската градина.

Детето повърна, вдигна висока температура за много кратко време, своевременно информирахме родителите, те много бързо реагираха и ги насочихме към личен лекар.

Всички родители в петък бяха уведомени, че евентуално децата имат контакт с някаква бактерия.

Към момента нямаме деца с потвърдена симптоматика, но имаме деца, които са носители, поясни тя.

Извършена е пълна дезинфекция на сградата, на общите площи. Всички родители са уведомени, изпълнени са указанията на здравните власти, допълни директорката.

Ние не знаехме каква е бактерията, имахме указания за някаква бактерия, обясни Петрова.