След получен сигнал служители на ГДБОП задържаха мъж в София във връзка с тежкия инцидент с автобус на магистрала "Струма“, при който загинаха 45 души, а други 7 бяха ранени.
По информация на МВР мъжът е публикувал във Фейсбук коментари, свързани с инцидента, несъвместими с морално-етичните норми.
Материалите са докладвани в Софийска районна прокуратура за извършено престъпление по чл. 162 от НК - проповядване на омраза, основана на народност, чрез информационна система.
Зареждане ...


10:42 / 25.11.2021
552






Коментарите са на публикуващите ги. Sofia24.bg не носи отговорност за съдържанието им! Всички коментиращи са се съгласили с Правилата за публикуване на коментари.