Софийска районна прокуратура привлече към наказателна отговорност 52-годишен мъж за кражбата на пръстен с диамант на стойност над 16 хиляди лева от магазин в София, съобщи "DarikNews".

На 29 юни мъжът е откраднал от магазин в търговски център в София пръстен с диамант с големина 1 карат от 18 карата бяло злато, тежащ 4,67 грама на стойност 16 200 лева. 

Кражбата е извършена в условията на рецидив, тъй като Дж.Р. е осъждан на "лишаване от свобода“ ефективно за подобни престъпления. 

Мъжът е обвиняем и по друго разследване в Софийска районна прокуратура. За това, че на 5 януари около 18,00 часа е откраднал от друг магазин в търговски център в гр. София, пръстен от розово злато, инкрустиран с диамант, с тегло 2.39 грама на стойност  1850 лв. 

Наблюдаващ прокурор внесе в Софийски районен съд искане за определяне на мярка "задържане под стража“ спрямо обвиняемия.