Районна прокуратура-Ямбол привлече към наказателна отговорност полския гражданин П.О. Той е обвинен за това, че не е изпълнил задължението си да декларира пред митническите служители сумата от 200 000 американски долара, което е трябвало да стори писмено в митническа декларация. Престъплението е осъществено на 26 октомври 2021 г. на ГКПП "Лесово“ - шосе, при излизане от България към Турция.
По време на разследването е установено, че посочената сума е била укрита в шофьорската кабина на товарен автомобил, управляван от обвиняемия. Парите са установени при извършване на щателна проверка от митническите служители.
Сумата от 200 000 долара е иззета от служителите на митническия пункт.
Зареждане ...


10:26 / 27.10.2021
485






Коментарите са на публикуващите ги. Sofia24.bg не носи отговорност за съдържанието им! Всички коментиращи са се съгласили с Правилата за публикуване на коментари.