Чужденци без документи за самоличност са заловени миналата нощ на второкласния път Котел – Омуртаг, на разклона за село Паничино. Това съобщават от Областната дирекция на МВР – Търговище. Малко преди полунощ е подаден сигнал за група необичайно изглеждащи мъже с раници.
Изпратените служители установили 9 мъже на видима възраст от 14 до 30 години (четирима от тях непълнолетни), които не говорят български език. По данни на чуждестранните граждани групата им е от Афганистан.
Мъжете заявили, че са преминали нелегално границата между България и Турция. По случая са образувани досъдебни производства. Пълнолетните чужденци са задържани, а на останалите е предоставена полицейска закрила. За случая е уведомен прокурор от Районната прокуратура в Търговище.
Зареждане ...


12:58 / 07.11.2021
515






Коментарите са на публикуващите ги. Sofia24.bg не носи отговорност за съдържанието им! Всички коментиращи са се съгласили с Правилата за публикуване на коментари.