Рисковете по отношение на проинфлационните фактори са няколко. Това каза премиерът Росен Желязков в Разлог, предаде репортер на "Фокус“. По думите му първият риск е прекомерното харчене на средства от незнание за възможностите, които дава еврото.
"Тоест, трябва потребителите, които нямат нужда от това – свободен паричен ресурс или спестявания, които имат в брой, да ги харчат, без да има смисъл от това. Тоест, ако се изсипе една голяма парична маса по различни съображения и най-вече поради повишено предлагане на паричната маса или вътрешно потребление това няма как да не се отрази и това са част от съображенията Европейската централна банка“, каза още той.
Желязков отбеляза, че по отношение на държавните харчове – те могат да се осъществят само и единствено в рамките на бюджета, а в рамките на бюджета и Плана за възстановяване и устойчивост са предвидени всички онези буфери, които не се явяват проинфлационен фактор.
"Ние не може да похарчим повече от това, което сме заложили по бюджет, така че това няма да бъде проифлационен фактор“, добави той.
Зареждане ...


13:16 / 07.07.2025
993



Коментарите са на публикуващите ги. Sofia24.bg не носи отговорност за съдържанието им! Всички коментиращи са се съгласили с Правилата за публикуване на коментари.