Навръх големия празник Успение Богородично, когато всички хора, носещи името на Две Мария иман имен ден, популярната журналистка Миролюба Бенатова призна във фейсбук, че като тийнейджърка е искала да смени името си.

"Планирах на 16 години доброволна процедура за смяна на името си. Исках да се казвам Мария. Домързя ме, не настоявах и не реализирах този план“, написа  Бенатова.

По думите й тя искала да смени името си като израз на голямата си любов и привързаност към баба си Мария. По информароця навремето бабата на журналистката била една от най-изисканите дами на София.