Лесничеи мислели, че издирват бракониери, които секат дървета, но попаднали на бобри в района на Русенски Лом. Горските, които правели оглед край реката, установили, че само за ден са изчезнали някои от дърветата. Горските решават, че през мястото са минали бракониери. Викат подкрепление и започват издирване, защото подозират местни хора. Установяват обаче, че дърветата са странно изрязани и изглеждали по-скоро като прегризани.

Веднага докладвали в Лесотехническия университет, а от там категорично заявяват, че става въпрос за бобър, съобщава Нова телевизия. Поставени са фотокапани, които улавят редкия бозайник.  Бобрите се завърнаха в България, след като преди повече от 170 години този вид бозайници е изчезнал от нашите географски ширини.