В края на първи век от новата ера римските императори започнали да пият по малка част от познатите отрови всеки ден. Целта е била да придобият имунитет.
Традицията да се приема тази смес от отрови била наречена митридатизация по името на малоазийския владетел Митридат VI, разказва NOVA. Прието е, че той е бил първият, осъществил тази практика.
Зареждане ...


22:39 / 30.07.2024
1236



Коментарите са на публикуващите ги. Sofia24.bg не носи отговорност за съдържанието им! Всички коментиращи са се съгласили с Правилата за публикуване на коментари.