Археолози в Перу откриха мумия, за която се смята, че е на около 1200 години. Находката е направена близо до столицата Лима, пише Ройтерс.
Тялото е открито под повърхността на градски площад.
Мумията е завързана с въжета във фетална поза, като с ръце покрива лицето си. Този начин на погребение е обичаен за Перу. Останките вероятно са на млад мъж между 25 и 30 години.
Пред лобното място на мъжа били поставени различни артефакти, като археолозите открили и кости от лама. В миналото жителите на Перу консумирали лама редовно, което навежда на мисълта, че месото е предлагано като подарък за задгробния живот на починалия.
Смята се, че мъжът е живял преди установяването на цивилизацията на Инките в Перу.
Зареждане ...


12:33 / 08.12.2021
378



smotan mc
на 08.12.2021 г.
100% Мумия на македонец емигрант!!
Металург
на 08.12.2021 г.
Ето така след 1200 години ще открият Бойко Рашков, балсамиран от тоновете изпит алкохол.
Коментарите са на публикуващите ги. Sofia24.bg не носи отговорност за съдържанието им! Всички коментиращи са се съгласили с Правилата за публикуване на коментари.