Ники Кънчев призна, че скърби дълбоко заради смъртта на един от най-добрите ни млади лекари д-р Радислав Наков.
Журналистът и водещ призна, че Наков му е бил на сърце. По думите му момчето е било талантливо, с буден ум и никога не е имало страх да посочи пукнатините в здравната система. Кънчев добавя, че докторът винаги му е бил за пример.
Ето какво точно пише той:
"С тъга научих в тези черни и лично за мен дни, че ни е напуснал бързо бързо един от най-добрите ни млади лекари. Доктор Радислав Наков, блестящ гастроентеролог, и теоретик и практик и нещо по-важно антисистемен Играч.
Ради не се страхуваше да се опълчи срещу Системата на здравеопазването и обучението на медиците у нас и да посочи пукнатините в нея, да не кажа дупките.
С Ради сме коментирали и в Дарик радио и в лични срещи на много високо ниво и медицински и човешки теми. Той беше почти колега, много му беше интересна журналистиката и дълго сме я обсъждали, основа и страхотна медицинска медия сайта www. medicalnews.bg. Организираше дори в чужбина общо европейски семинари и обучения за млади лекари.
Ради почина от рак след тежка и продължителна борба с рак, бореше се с клетъчен лимфом. Но никога не съм го виждал унил, предал се и самосъжаляващ се.
Ради си отиде само на 31, но живя ярко и поне лично за мен е Пример. И ще остане такъв.
Поклонението на пред доктор Наков ще е във вторник 16 ноември, вторник, от 13 часа в храм “Света София".
Сбогом, Ради!"
Зареждане ...


16:00 / 13.11.2021
1249






Сотир Али Чаушев
на 14.11.2021 г.
Тоя дрът пръч... разтъжил се той...
Коментарите са на публикуващите ги. Sofia24.bg не носи отговорност за съдържанието им! Всички коментиращи са се съгласили с Правилата за публикуване на коментари.