Отиде си голямата българска цигуларка проф. Елисавета Казакова.
Родена през 1948г. в Пловдив, Казакова започва да учи цигулка на 6 годишна възраст при Петър Станчев. На 11 години е солистка на Пловдивската филхармония под диригентството на Добрин Петков, Иван Спасов и Месру Мехмедов.
Завършва Държавната музикална академия при проф. Георги Бадев, след което специализира при проф. Петър Христосков.
След 1977-ма година е редовен преподавател в Националната музикална академия "Проф. Панчо Владигеров".
По време на дългата си кариера проф. Елисавета Казакова печели лауреатски звания и награди от престижни конкурси, гостува с голям успех на утвърдени фестивали в различни краища на света.
Концертира активно и като солист на симфоничните оркестри в България.
Почитателите на класическата музика ще я запомнят като изпълнител с прецизна и овладяна техника, но и с ярка индивидуалност и подчертан личен почерк.
Зареждане ...


14:49 / 29.11.2021
474






Коментарите са на публикуващите ги. Sofia24.bg не носи отговорност за съдържанието им! Всички коментиращи са се съгласили с Правилата за публикуване на коментари.