Хосе Луис Калисая Диас излежава 15-годишна присъда за убийство в затвор в Сан Педро де Чончокоро в Боливия. Мъжът бил заловен да имитира овца, пасяща на тревата, докато се опитвал да пробие затворническата стена и да избяга.
Когато е бил хванат, Диас бил облечен в палто от овча кожа и се преструвал на овца, пише New York Post, цитиран от LadyZone. Охраната на затвора разбира за опита за бягство, когато намерила килията на Диас празна.
Затворникът се е възползвал от лошото време, за да се опита да избяга през една от стените. Това се казва в изявление на директора на затвора Хуан Карлос Лимпиас.
Очаква се Диас да бъде изправен пред правни и дисциплинарни последствия.
Зареждане ...


14:27 / 16.02.2023
423




Коментарите са на публикуващите ги. Sofia24.bg не носи отговорност за съдържанието им! Всички коментиращи са се съгласили с Правилата за публикуване на коментари.