85-годишната датска кралица Маргрете, която абдикира миналата година, е била приета в болница поради настинка, съобщиха от датското кралско семейство в четвъртък, предаде The Local Denmark.
"В резултат на настинката, с която се зарази Нейно Величество кралица Маргрете, беше решено кралицата да бъде хоспитализирана за наблюдение“, се казва в изявление на Кралския дом, наричайки го "предпазна мярка“. Кралицата е била приета в Rigshospitalet - главната болница в Копенхаген.
Маргрете, която навърши 85 години на 16 април, беше видяна за последно на публично място в неделя по време на служба в чест на 80-ата годишнина от освобождението на Дания от нацистката окупация.
Бившият суверен царува в скандинавската страна в продължение на 52 години, преди да предаде трона на най-големия си син Фредерик през януари 2024 г. Тя бе изключително популярна сред датчаните заради модернизирането на монархията.
Маргрете се сблъска с множество здравословни проблеми през последните години. Миналата есен тя беше в болница за няколко дни заради падане. Тя отдавна беше обещала, че никога няма да абдикира, но голяма операция на гърба през 2023 г. доведе до промяна на мнението й.
Зареждане ...


16:12 / 09.05.2025
1013




Коментарите са на публикуващите ги. Sofia24.bg не носи отговорност за съдържанието им! Всички коментиращи са се съгласили с Правилата за публикуване на коментари.