Беларус е спрял да изпомпва петрол през тръбопровода "Дружба" за Полша поради поддръжка, потвърди Игор Демин, съветник на президента на "Транснефт", оператор на тръбопровода.
Демин каза пред репортери, че ще бъде извършена непланирана поддръжка на беларуската част от газопровода "Дружба", която ще отнеме три дни и ще доведе до ограничения за доставка на петрол.
Президентът на Беларус Александър Лукашенко каза в изявление на 11 ноември, че могат да спрат доставките на природен газ за Европа през Беларус поради напрежението със Запада.
Зареждане ...


15:12 / 17.11.2021
364





Коментарите са на публикуващите ги. Sofia24.bg не носи отговорност за съдържанието им! Всички коментиращи са се съгласили с Правилата за публикуване на коментари.