Броят на болните от морбили в САЩ надхвърли 700, а епидемията е регистрирана в общо шест американски щата, съобщава Sky News.
От началото на годината трима души са починали в резултат на заболяването, две неваксинирани деца в училищна възраст в Западен Тексас, както и един възрастен човек в Ню Мексико, който също не е бил ваксиниран.
Последните пет случая на морбили са потвърдени днес от здравните служители на Канзас, съобщава AP.
Зареждане ...


21:57 / 16.04.2025
973




Коментарите са на публикуващите ги. Sofia24.bg не носи отговорност за съдържанието им! Всички коментиращи са се съгласили с Правилата за публикуване на коментари.