Иранско революционната гвардия съобщава, че е арестувала европейски гражданин, който е влязъл в Иран като турист и е отишъл в южната провинция Хормозган, за да събира разузнавателна информация на чувствителни военни обекти, предава полуофициалната информационна агенция Tasnim.

Европейски гражданин е задържан в петък в Иран, като веднаго е обвинен в "шпионаж в чувствителни райони“ на страната, според иранската информационна агенция. Националността на лицето все още не е потвърдена.

Според иранските медии предполагаемият шпионин е бил арестуван, докато е карал колело през зона с ограничен достъп в провинция Маркази.

Информационната агенция допълва, че мъжът е влязъл в Иран около времето, когато са започнали израелските въздушни удари. Тези данни засега не са потвърдени от иранските власти.

Иранската революционна гвардия засега е арестувала 22 души за предполагаем шпионаж в град Кум.