Полицията потвърди смъртта на трима души в резултат от трагедията след концерта на рапърката ГлоРила в Рочестър, щата Ню Йорк, съобщи Би Би Си. Жертвите са 35-годишните Бранди Милър и Аиша Стивънс и 33-годишната Рондижа Белтън. Седем души са откарани в болница с наранявания.
По думите на полицията, малко след края на концерта тълпата от посетители панически е побягнала към изхода, вероятно поради необоснован страх от огнестрелни изстрели. В момента се провежда разследване за вероятните причини на трагедията.
Заради случилото се беше отнет лицензът на собственика на концертната зала. "Все пак загинаха хора и трябва да предприемем стъпки, за да сме сигурни, че няма да се случи същото в бъдеще, ако наистина е било предотвратимо“, каза началникът на полицията Дейвид Смит.
ГлоРила, чиято песен "F.N.F. (Let's Go)“ беше номинирана за най-добро рап изпълнение на наградите "Грами“ миналия месец, е разбрала за трагедията едва след като е напуснала залата.
"Съкрушена съм от трагичните смъртни случаи след концерта в неделя“, написа тя в Туитър.
Зареждане ...


21:41 / 10.03.2023
564







Коментарите са на публикуващите ги. Sofia24.bg не носи отговорност за съдържанието им! Всички коментиращи са се съгласили с Правилата за публикуване на коментари.