Няколко хора са загинали, а много други са ранени, след като шофьор се е врязал с колата си в тълпа на уличен фестивал във Ванкувър, съобщава местната полицията, предава Sky News.

Шофьорът е бил задържан след инцидента малко след 20:00 часа местно време, (6 часа българско) обявиха канадските власти.

Пострадалите хора са се намирали в района близо до 41-во авеню и улица Фрейзър за блоковото парти за Деня на Лапу Лапу, кръстено на национален герой на Филипините, според местните медии.

Кметът на Ванкувър Кен Сим заяви в публикация в социалната платформа X:

"Шокиран съм и дълбоко натъжен от ужасяващия инцидент на днешното събитие за Деня на Лапу Лапу.“

 "Мислите ни са с всички засегнати и с филипинската общност на Ванкувър през това невероятно трудно време.“

Засега не е ясна мотивите за нападението. Разследването на канадската полиция продължава.