Медицински транспортен самолет се разби в американския град Филаделфия, щата Пенсилвания, съобщи BBC.
Паднал е в жилищен район и е подпалил къщи и превозни средства.
Самолетът е изпълнявал медицинска мисия в петък вечерта, превозвал е четирима членове на екипажа, дете пациент и придружител на пациента.
"В момента не можем да потвърдим, че има оцелели", заявяват от компанията превозвач.
Jet Rescue Air Ambulance, базирана в Мексико и лицензирана да оперира в САЩ, посочва, че самолетът ѝ се е разбил с четирима членове на екипажа, един педиатър и майката на пациента на борда.
"В момента не можем да потвърдим, че има оцелели", се казва в изявлението на компанията.
Държавните и местните власти посочват, че все още не могат да потвърдят колко души може да са загинали на земята, след като самолетът се е забил в гъсто населена част на града. Видеозаписи, направени от свидетели на катастрофата, ясно показват части от тела, разпръснати по улиците и в близките къщи.
Мексиканското правителство заявява, че всички хора в самолета са били мексикански граждани, съобщи CNN.
Зареждане ...


08:21 / 01.02.2025
1026




Коментарите са на публикуващите ги. Sofia24.bg не носи отговорност за съдържанието им! Всички коментиращи са се съгласили с Правилата за публикуване на коментари.