В базиликата "Свети Петър“ във Ватикана румънски гражданин се е качил на монументалния балдахин, дело на Бернини, над главния олтар на базиликата "Свети Петър" и се е опитал да го повреди, предаде il Giornale.
Инцидентът е станал сутринта на 7 февруари. Повредени са шест свещника от 1865 година на стойност около 30 000 евро, съобщава говорителят на Ватикана Матео Бруни. Мъжът е спрян от ватиканската жандармерия и му е повдигнато обвинение. След инцидента свещниците са били върнати на мястото им.
Борислава Благоева
Зареждане ...


17:52 / 08.02.2025
909






Коментарите са на публикуващите ги. Sofia24.bg не носи отговорност за съдържанието им! Всички коментиращи са се съгласили с Правилата за публикуване на коментари.