Вторият мандат на Доналд Тръмп, начело на САЩ, ще даде начало на нов подем на десницата в Европа. Това каза днес унгарският премиер Виктор Орбан преди церемонията по встъпване в длъжност на Тръмп, цитиран Reuters.
Премиерът националист и дългогодишен поддръжник на Тръмп, предвижда "златна ера" за отношенията между САЩ и Унгария.
"След само няколко часа дори слънцето ще свети различно в Брюксел. Нов президент в САЩ, голяма фракция патриоти в Брюксел, огромен ентусиазъм. Така че великата атака може да започне. С това поставям началото на втората фаза на офанзивата, целяща "да окупира" Брюксел", заяви Орбан.
Зареждане ...


17:01 / 20.01.2025
819





Коментарите са на публикуващите ги. Sofia24.bg не носи отговорност за съдържанието им! Всички коментиращи са се съгласили с Правилата за публикуване на коментари.