Самолет Sukhoi Superjet 100 за кратки разстояния се е разбил в Московска област, самолетът няма пасажери, има екипаж от 3 души на борда, съобщават Интерфакс , РИА Новости и ТАСС , като се позовават на източници от оперативните служби. И тримата пилоти на борда са загинали. Авиолайнерът е изпълнявал тестов полет след планиран ремонт.
Според съобщения в медиите, става дума за модела Sukhoi Superjet 100NEW-95. Той е излетял за тестване от летище "Жуковски" край Москва и след известно време е паднал в гора близо до Коломна. Очевидци са съобщили, че първо са се чули експлозии, а след това от мястото на катастрофата е започнал да се издига стълб дим.
"Самолетът е на "Газпром". Беше в планов ремонт. Днес имаше тестов полет. На борда е имало само екипаж от трима души", е съобщил източник от оперативните служби.
Зареждане ...


16:16 / 12.07.2024
1075




Коментарите са на публикуващите ги. Sofia24.bg не носи отговорност за съдържанието им! Всички коментиращи са се съгласили с Правилата за публикуване на коментари.