Земетресение с магнитуд над 7 по Рихтер се очаква в Турция, а икономическите последици ще се усетят в цялата страна. Такава прогноза направи професорът по сеизмология, член на Съвета на учените на кметството на Истанбул по земетресенията Халук Ейдоган, пише "Телеграф". Експертът прогнозира, че земетресението ще се случи в Мраморно море и ще засегне както Истанбул, така и седем провинции с население над 25 милиона души.
"Трудно е дори да си представим колко щети ще бъдат нанесени. Жителите на Текирдаг, Чанаккале, Ялова, Бурса и други градове не бива да смятат, че са в безопасност - бедствието ще засегне целия регион, то ще бъде мащабно ", обясни Ейдоган.
Припомняме, че земетресението, което стана през февруари 2023 г. в Турция, с магнитуд 7.8 по Рихтер,, беше едно от най-силните в историята на света.
Трусът причини разлом от 150 км и измести страната с три метра.
Зареждане ...


15:33 / 13.07.2023
694






Rmrmrm
на 13.07.2023 г.
3 метра накъде????към Иран,Ирак,Сирия, Азербайджан....ХАХАХАХА....мозъка ви се мести всеки ден
Коментарите са на публикуващите ги. Sofia24.bg не носи отговорност за съдържанието им! Всички коментиращи са се съгласили с Правилата за публикуване на коментари.