ИЗПРАТИ НОВИНА
Новини
Спорт
Справочник
Обяви
Вход
close




ЗАРЕЖДАНЕ...
Начало
София
Спортни
Регионални
България
Международни
Любопитно
Галерии
Личности
RSS
Всички
Други
Бизнес
Институции
Криминални
Общество
След петролния разлив в Сърбия: Няма опасност от замърсяване на река Дунав
Автор: Екип Sofia24.bg 16:16 / 28.04.2025Коментари (0)269
©
Няма опасност от замърсяване на река Дунав в българската ѝ част и по-точно в акваторията на област Русе след като близо 82 тона евродизел се разляха по време на товарене на шлеп от сръбската петролна рафинерия в Панчево миналата седмица. Информацията бе потвърдена от областния управител Драгомир Драганов и идва на фона на планувано за края на месец май учение, което цели да провери готовността на институциите при създаване на подобна ситуация. По негово разпореждане в периода 28 – 29 май се предвижда да се проведе тренировка между всички държавни институции, които в случаи на необходимост трябва да реагират при ограничаване и ликвидиране на нефтен разлив по река Дунав. Подробности относно учението ще бъдат обявени най-вероятно през следващата седмица. "Всичко се контролира, в постоянен контакт сме и с Румъния, така че при каквато и да е опасност ще бъдем предупредени веднага“, допълни Драганов относно ситуацията в река Дунав.

Учението е планирано още в началото на годината и е съобразено с Областния план за защита при бедствия. Припомняме, че подобно учение се проведе и през 2024 година.

По-рано през деня Драганов и заместникът му Георги Георгиев се срещнаха с началника на отдел "Аварийно-спасителна дейност река Дунав“ към Изпълнителна агенция "Морска администрация“ капитан д-р Камен Иванов и обсъдиха в детайли сценария за събитието.







Зареждане! Моля, изчакайте ...

Все още няма коментари към статията. Бъди първият, който ще напише коментар!

Още новини от Международни новини:

ИЗПРАТИ НОВИНА
« Април 2025 г. »
пон
вто
сря
чтв
пет
съб
нед
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
Виж още:
Актуални теми
Футбол - други
Намериха мъртво 18-годишно момиче в Хасково, разследват убийство
ТВ и шоу сезон 2025/2026 г.
Вторият мандат на Доналд Тръмп
Бюджет 2025
назад 1 2 3 4 5 напред
Абонамент
Абонирайте се за mail бюлетина ни !
Абонирайте се за нашия e-mail и ще получавате на личната си поща информация за случващото се в София и региона.
e-mail:
Анкета
Трябва ли да се дадат повече права на районните кметове?
Да
Не
Не мога да преценя
РАЗДЕЛИ:
Новини
Спорт
Справочник
Обяви
Потребители
ГРАДОВЕ:
София
Пловдив
Варна
Бургас
Русе
Благоевград
ЗА НАС:

За контакти:

тел.: 0700 45 024

novini@sofia24.bg

За реклама:

Тарифи (виж)
Договори избори 2024

тел.: 0887 45 24 24

office@mg24.bg

Екип
Правила
Софиянци във facebook
RSS за новините
Футбол на живо по телевизията