Незаконна сеч на близо 500 дървета е установена в просеката на далекопровод в района на с. Равнища, съобщават от ОД на МВР-Смолян. Според лесничей дърветата са отсечени между 8 и 10 ноември.
От полицейската дирекция уточниха, че сечта е извършена от фирма, на която електроразпределителното дружество възложило да извърши прочистване на зоната около далекопровода.
Без разрешително са отсечени 499 дървета - бук, зимен дъб, габър, бял бор и череша. Повалената дървесина все още е на сечището.
Зареждане ...


15:42 / 11.11.2021
367







Коментарите са на публикуващите ги. Sofia24.bg не носи отговорност за съдържанието им! Всички коментиращи са се съгласили с Правилата за публикуване на коментари.