Страниците на Фейсбук и на няколко независими медии са отчасти недостъпни в Русия, отбелязва Франс прес, като отбелязва, че това се случва в момент, когато руските власти затягат хватката си над критичните гласове, на фона на войната в Украйна.
Организацията за наблюдение на свободния достъп до интернет ГлобалЧек и журналисти на АФП в Москва са констатирали, че страниците на Фейсбук, както и на няколко медии са отчасти недостъпни в Русия. Това са медиите - Медуза, Дойче веле, Радио "Свободна Европа“ и рускоезичната служба на Би Би Си.
Според Туитър акаунта на ГлобалЧек в Русия са били блокирани и App Store и Google Play. В същия туит организацията уточнява, че е обект на голяма DDoS кибератака.
Очаква се днес руската Дума да разгледа проектозакон, предвиждащ до 15 години затвор за публикуването на "фалшиви новини", засягащи армията, отбелязва АФП.
Зареждане ...


09:51 / 04.03.2022
696


Коментарите са на публикуващите ги. Sofia24.bg не носи отговорност за съдържанието им! Всички коментиращи са се съгласили с Правилата за публикуване на коментари.