Вселенският патриарх Вартоломей претърпя хирургическа интервенция по поставяне на стент в болница в Ню Йорк.

81-годишният Вартоломей е прекарал нощта в болницата "Маунт Синай" в Манхатън за изследвания.

Поставянето на стент е обичайна процедура, която възстановява притока на кръв през артерии с нарушена проходимост. Това е второ влизане в болница на светия отец по време на неговата визита в САЩ, съобщава АП.

Патриарх Вартоломей продължава да е под наблюдение, но се чувства добре.