85-годишен чешки турист се удави в басейн в хотел в Приморско, научи ФОКУС.

Сигналът за трагедията е подаден вчера малко преди 16:00 ч. в РПУ-то в града. Инцидентът е станал в хотел "Приморско Дел Сол".

Мъжът е пристигнал у нас на 23 юни.

Той влязъл във външния басейн, направил няколко загребвания в опит да плува, след което тялото му се отпуснало и потънало във водата.

Пристигналият на място екип на Спешна помощ само констатирал смъртта на чешкия гражданин.

Тялото му е откарано за аутопсия в отделение "Съдебна медицина" към УМБАЛ – Бургас.

По случая е образувано досъдебно производство. 

Това е втори подобен случай само за последните няколко дни, след като в сряда малко дете се удави в басейн в Ахелой.