През 2021 г. район "Надежда" отчита 15 реализирани проекта по програма "Зелена София" на Столична община. Основният фокус на програмата винаги е бил да мотивира гражданското общество да бъде активно, да търси и работи за подобрение на зелената система в града ни, съобщават от районната администрация във Фейсбук. 

"Винаги съм казвал, че най-важната стъпка напред е промяната в мисленето и ангажираността на местната общественост с важните теми на гр. София!", това каза инж. Димитър Димов, кмет на район "Надежда". 

"Радвам се, че представителите на етажните собствености и останалите допустими бенефициенти от район "Надежда" имат устойчиво и отлично представяне през годините", допълни той. 

Всяка година, победителите в програмата преобразяват своето пространство в квартала, правят го по-зелено, по-цветно и благоустроено. "За мен, най-важен е личният пример, с който гражданите показват, че всеки може да промени града ни към по-добро. Благодаря ви за идеите, усилията и екипната работа за нашия район "Надежда"!", сподели инж. Димов.