Сериозен проблем за София е липсата на химически тоалетни в града, както и на работещи чешми, научи Sofia24.bg. В столицата има 186 публични чешми, но повечето от тях са в окаяно състояние или въобще не работят. А град като София би могъл да е известен с това, предвид че е възникнал заради минералните извори, а в голямата си част центърът се водоснабдява от Рилския водопровод с вода с чудесни качества.

От общината обясняват липсата на чешми с проявите на вандализъм, който би трябвало да се следи от полицията.

Кой трябва да се грижи за базовите нужди на хората и туристите? Това е въпросът, който си задаваме.

Квартал "Дружба" вече има напълно реновиран парк, с много добра база - детски площадки за малки и големи. Дружбенци са доволни от това, но недоволстват, че е премахната химическата тоалетна в парка, която беше единствена. 

Ето какво написа жител на "Дружба" в социалната мрежа Фейсбук: 

Защо след ремонта за милиони левове, в любимия ни парк "Дружба" изчезна химическата тоалетна - единственото място за легално използване по естествени нужди - толкова ли е скъпа поддръжката на тази кабинка?? И защо след ремонта на детската площадка проекта не предвиди една Паркова Чешмичка да се освежават деца и родители, все пак не сме в пустиня и водата не струва милиони нали или е по важен оборота на бутилираната от съседната лафка??

Оказва се, че проблемът с химическите тоалетни го има не само в столичния квартал "Дружба", а в цяла София. Причините не са ясни, но е редно да се обърне внимание на това.