Наказание от шест месеца затвор ще изтърпи подсъдим, който е нанесъл побой на жена в с. Владо Тричков. Той се е признал за виновен за извършеното от него при условията на домашно насилие престъпление.

41-годишният мъж е бил привлечен към наказателна отговорност от Районна прокуратура–Своге за това, че на 30.05.2021 година, в къща в района на с. Владо Тричков, област София, нанесъл побой на жена, с която бил във фактическо съжителство.

На пострадалата било причинено счупване на носни кости. Престъпното деяние било предшествано от системно упражняване на физическо и психическо насилие, както и принудително ограничаване на личната свобода и личните права.

Между защитата на подсъдимия и Районна прокуратура–Своге е било сключено споразумение, което съдът е одобрил. Той се е съгласил да му бъде наложено наказание от 6 месеца "лишаване от свобода“ при първоначален "строг“ режим на изтърпяване. Определението на съда има последиците на влязла в сила присъда.