От днес се променят маршрутите на две от трамвайните линии в София. Трамвай номер 6 и 7 временно ще бъдат спрени от движение.

Мотрисите по тази линия ще се движат от метростанция "Хан Кубрат“, през "Княгиня Мария-Луиза“, по "Христо Ботев“, ще завива по "Алабин“ към "Граф Игнатиев“ до колелото на п. "Журналист“. 

Ще бъдат пуснати и временна автобусни линия А7ТМ, както и втора, която ще замества трамвай №6 от ухото на ж.к. "Иван Вазов“ по "Витошка“, "Патриарх Евтимий“ и "Скобелев“.

Ремонтът трябва да приключи за около месец.