Нова авария на магистралния водопровод остави над 100 000 жители във Велико Търново и населените места в общината без вода поне за едно денонощие.

Това е втора авария в рамките на четири дни на водопровода в землището на село Присово.

"Изби следващата тръба на същото място. Всичко е организирано, ще отстраним аварията. До довечера се надявам да я отстраним, но ще има смущаване на водоснабдяването в целия град и във всичките населени места", каза пред БНР главният инженер на ВиК "Йовковци" Илия Сирмов.

Има създадена организация по кварталите в града да бъдат осигурени осем водоноски за битови нужди на населението. Работи се по доставката на питейна вода за социалните и здравните заведения.