12-годишно дете с бактериален менингит се лекува в столичната педиатрия. Това съобщават от bTV.
Детето е преведено в критично състояние от инфекциозна болница и от петък е в педиатричната болница “Проф. Иван Митев".
То е на апаратна вентилация, но към момента състоянието му е стабилизирано.
Все още не е доказано дали става въпрос за менингококова инфекция или друга бактериална инфекция, но предстои това да стане вероятно утре.
Зареждане ...


22:23 / 13.04.2025
1186




Коментарите са на публикуващите ги. Sofia24.bg не носи отговорност за съдържанието им! Всички коментиращи са се съгласили с Правилата за публикуване на коментари.