На 28, 29 и 30 октомври ще се проведе тридневната есенна кампания за разделно събиране на опасни отпадъци от домакинствата, която обхваща три столични района – "Оборище“, "Младост“ и "Подуяне“. 

Мобилният събирателен пункт ще бъде разположен от 8.30 до 14.30 часа, както следва: 

Район "Оборище“ 

28.10.2021 г. (четвъртък) – бул. "Янко Сакъзов“, на входа на парк "Заимов“ срещу ул. "Васил Априлов“.

Район "Младост“

29.10.2021 г. (петък) – жк. Младост 4, на входа на парк "Сухото дере“ откъм ул. "Самара“ - бл. 440.

Район "Подуяне“

30.10.2021 г. (събота) – ул. "Плакалница“ № 51, пред районна администрация "Подуяне“.

Безвъзмездно ще се приемат следните опасни отпадъци, образувани от домакинствата:

• Живак и уреди, съдържащи живак (живачни термометри, прекъсвачи и други подобни)

• Лакове и бояджийски материали

• Домакински препарати и химикали

• Мастила и замърсени опаковки

• Фармацевтични продукти (лекарства с изтекъл срок на годност)

Действащата Система е единственият възможен законен начин гражданите на столицата да предадат съхраняваните в домовете си отровни препарати и химикали.

0700 11 750 е универсалният тел. номер за запитвания и заявки.

Допълнителна информация можете да намерите на интернет страниците на БалБок, Столична община и Столичен инспекторат, както и на страницата на БалБок във Facebook.